سفارش تبلیغ
صبا ویژن
پرخوری مایه دوری از خداوند است که به سرپیچی کردنها نیرو می بخشد؛ پس شکمهایتان را پر نکنید که نورحکمت در سینه هایتان خاموش می شود [پیامبر خدا صلی الله علیه و آله]
yazd blog
دربارهyazd blog

وضعیت من در یاهـو
کوشا
ما بر سر پیمان خود استواریم . . .
آهنگ وبلاگ
مگر مهدی هاشمی مشکل پرونده قضایی داشت؟!

سرویس سیاسی خبرگزاری برنا - سایت شخصی "حمید رسایی" نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی


"چند روز قبل در مصاحبه ای اعلام کردم که با توجه به عدم پیگیری موضوع عملکرد مهدی و فائزه هاشمی در دستگاه قضا ، نمایندگان مجلس قصد دارند تا با طرح سئوالی از وزیر دادگستری ، تعلل در این خصوص را بررسی کنند. در همان مصاحبه هم اعلام کردم که در حقیقت این سئوال از دستگاه قضاست و نه از وزیر دادگستری. 

واقعیت این است که نحوه برخورد دستگاه قضا با پرونده مهدی و فائزه هاشمی به موضوعی کلیدی برای حیثیت این دستگاه در افکار عمومی تبدیل شده . بدیهی است که مقاومت های بسیاری نیز در برابر این رسیدگی صورت می گیرد . شاید به همین دلیل است که هربار پس از اعلام موضعی از سوی نهادهای مردمی و شخصیت های سیاسی ، شاهدیم که این سوژه تکانی می خورد و چند متر جلوتر می رود. در طول این مدت همچنین جریانات دانشجویی و شخصیت های بسیاری نسبت به عدم رسیدگی پرونده مهدی و فائزه هاشمی اعتراض کرده اند.

حدود یک ماه قبل بود که در قالب تذکری در صحن علنی مجلس نسبت به مسکوت ماندن شکایت از مهدی و فائزه هاشمی و دادگاهی کردن چند روزنامه اصولگرا اعتراض شد ، بلافاصله معاون اول قوه قضاییه در برابر سئوال افکار عمومی در مسجد اهل بیت قم اعلام کرد که پرونده فرزندان هاشمی برای رسیدگی در وقت مقرر به دادسرای تهران ارجاع شده  .

یک ماه بعد موضوع طرح سئوال از وزیر دادگستری مطرح شد ، که وزیر مربوطه در پاسخ به سئوال روحانیون جامعه وعاظ تهران اعلام کرده که پرونده دو تن از فرزندان آقای هاشمی رفسنجانی تشکیل شده است.

اکنون همه منتظرند تا با رسیدگی به این موضوع ، به حرف و حدیث ها خاتمه داده شود و اگر کسی تخلفی کرده مانند هزاران متخلف دیگر با او برخورد شود تا مردم طعم عدالت را بچشند و احساس نکنند که قانون فقط مربوط به ضعیفان است.

اکنون افکار عمومی با خود می گوید که آیا در خصوص متهمین دیگر هم به همین اندازه تعلل و امروز و فردا می شد؟ سئوال این است که چرا اکنون پس از هشت ماه تازه بحث تشکیل پرونده این افراد مطرح می شود؟ چطور تشکیل پرونده افرادی مانند بهزاد نبوی ، تاج زاده ، ابطحی ، عطریانفر و ... در همان هفته اول انجام شد و آنها بازداشت شدند ، اما پرونده این اشخاص علی رغم مستندات علنی مبنی بر حضور آنها در اغتشاشات و حمایت و طراحی و برنامه ریزی برای آن تاکنون به درازا کشیده است؟ چرا پس از تشکیل پرونده که یک ماه قبل توسط معاون دستگاه قضا ارجاع آن به دادگستری اعلام شد ، تاکنون هیچ احضاریه ای برای آنها ارسال نشده است؟

اصلا مگر مهدی هاشمی مشکل پرونده داشت! پرونده اول آقای مهدی هاشمی که در دهه هفتاد تشکیل شده بود، چه شد؟‌ همه می دانند که مسئول این پرونده (آقا میثم) به دلیل پیگیری این موضوع از وزارت اطلاعات اخراج گردید و ای کاش آقای فلاحیان در برنامه تلویزیونی دیروز ،امروز ،فردا به این شبهه پاسخ می داد که به چه دلیل معاون خود را اخراج کرد ؟!

شاید مهمترین عامل در تاخیر رسیدگی به پرونده فرزندان آقای هاشمی، شخص ایشان باشد. به نظر می رسد آقای هاشمی رفسنجانی، محاکمه فرزندانش را محاکمه خود تلقی می کند و به همین دلیل ، علی رغم اعلام آمادگی در این خصوص، باز با لابی های پنهان ، تلاش می کند تا آنها را از این مهلکه نجات دهد ! برای همین پیغام می دهد که من به مهدی گفتم در لندن بماند و درسش را تمام کند والا الزام دستگاه قضا از طرف شخص آقای هاشمی برای رسیدگی به پرونده مهدی و فائزه که قطعا به خاتمه دادن حرف و حدیث ها خواهد انجامید، ساده ترین راه حل است. از قدیم هم گفته اند آن را که حساب پاک است از محاسبه چه باک است !

البته باید تاکید کرد که اگر از نظر آقای هاشمی اینگونه است ،‌ باید آن را تلقی اشتباهی دانست و قطعا مردم محاکمه اعضای متخلف خانواده یک نفر را به حساب خود او نمی گذارند . همانگونه که در خصوص برخی شخصیت ها مانند آیت الله محمدی گیلانی و دیگران چنین نیندیشیدند . چه خوب بود آیت الله هاشمی رفسنجانی نیز مانند آیت الله محمدی گیلانی و آیت الله خزعلی با فرزندان خود برخورد می کردند تا هیچ شائبه ای در اذهان باقی نمی ماند . کاش آقای هاشمی رفسنجانی مانند امام امت عمل می کردند که در کتاب پا به پای آفتاب جلد 1 صفحه 253چاپ سوم سال 1375 به نقل از حجت الاسلام والمسلمین آشتیانی آمده است :‌

زمانی که مرحوم آیت الله طالقانی فهمید که فرزندش دستگیر شده، در اعتراض به این موضوع قهر کرد و چند روزی از نظرها پنهان شد. پس از مدتی وقتی به خدمت امام رسیدند ، حضرت امام به آقای طالقانی فرمودند : پسر شما یکی از منحرفین وابسته به گروه های چپ است و نباید این قدر از این بابت که دستگیر شده است ، ناراحت باشید. حضرت امام سپس تاکید کرده بودند : والله اگر احمد دچار کوچکترین انحرافی باشد ، من شخصا او را خواهم کشت !

آقای هاشمی ! والله اگر پس از سی و یک سال هنوز هم امام امت در قلوب مردم جا دارد، به همین دلیل است و اگر مردم پس از سی و یک سال علی رغم خدمات برخی از شخصیت ها ، روی خود را از آنها برمی گردانند هم به همین دلیل است . لطفا کاری کنید که هیچ مسئولی و فرزندانش، وقتی که جرمی مرتکب می شوند احساس امنیت نکنند. امروز حضور مهدی و فائزه هاشمی در دادگاه ، مصونیت آقازاده را از بین خواهد برد و انقلاب برای مدت ها بیمه خواهد شد.

کلمات کلیدی:


نوشته شده توسط کوشا 88/12/15:: 8:49 عصر     |     () نظر
تصاویر دلخراش از جنایات ریگی


کلمات کلیدی:


نوشته شده توسط کوشا 88/12/15:: 8:45 عصر     |     () نظر
عکس: هاشمی رفسنجانی در کنار خاتمی و کروبی

 


کلمات کلیدی:


نوشته شده توسط کوشا 88/12/15:: 8:43 عصر     |     () نظر
 

میرحسین موسوی اونجور که مردم فکر می کردند، چندین حالت برای رفتنش از این دنیا می شد در نظر گرفت، از این جهت می گم آنطور که مردم فکر می کردند که به هر حال ملت بر این باور بودند که میرحسین نخست وزیر مکتبی بوده، در دوره جنگ خدمت کرده و از این جور مسایل، اما دیگه همه می دونند که موسوی از اولش هم انحراف داشته که بسیار پیرامون آن سخن رانده شده.

با این حال ما هم همان فرض قبلی را در نظر می گیریم که موسوی انسان خوبی بوده، با این حال اگر موسوی در هر دوره ای از زندگیش جان به جان آفرین تسلیم می کرد چه وضعیتی پیش می آمد؟

?- اگر موسوی پیش از انقلاب قبل از آنی که موسوی شود از دنیا می رفت این شانس را داشت که در قطعه افراد معمولی در بهشت زهرا یا قبرستان شهر خودشان دفن شود که نشد.

?- اگر موسوی در جریان انقلاب در کارهای انقلابی شهید می شد، یا زمانی که نخست وزیر بود در یکی از سفرهای معدودش به جبهه به شهادت می رسید این شانس را داشت که در قطعه شهدا دفنش کنند و از برکات شهادت بهره ای ببرد و نزد پروردگار روزی بخورد، که نشد. (موسوی نه تنها شهید نشد بلکه وسایل شهادت برخی خدمت گزاران نظام از جمله شهید آیت را فراهم کرد)

?- اگر موسوی بعد از پایان دوره نخست وزیری اش و بعد از جنگ یعنی زمانی که عرصه سیاست را واگذار کرده بود و به کارهای هنری می پرداخت از دنیا می رفت، این شانس را داشت که در قطعه هنرمندان دفنش کنند و یادی از خودش بجای بگذارد، که نشد. (هرچند با وجود این نقاشی ها که نمونه ی آن را در زیر می بینید بعید می دانستم که معاونت هنری وزارت ارشاد اسلامی جواز دفن موسوی را در قطعه هنرمندان صادر کند)

?- اگر موسوی هم اکنون به رحمت خدا برود این شانس را دارد که در قطعه منافقین دفن شود.

?- اگر موسوی در آینده از دنیا برود احتمال دارد که وی را در قبرستان ملی آبراهام لینکولن واقع در شهرستان الوود ایلینویز آمریکا دفن کنند.

اینی هم که این آقایان دست و پا می زنند که موسوی برگردد، اشکالی ندارد اما بعد از آنکه مجازات شد، آن موقع ما هم امیدواریم که این بنده خدا توبه کرده باشه و زمانی هم که از دنیا رفت بتونه در قطعه افراد معمولی دفن بشه. انشاءالله

از همه اینها بگذریم فکر می کنید سرنوشت معاویه زمان به کدامین خاک خواهد کشید؟

"اللهم جعل عواقب امورنا خیرا"

 


کلمات کلیدی:


نوشته شده توسط کوشا 88/12/15:: 8:35 عصر     |     () نظر


مهندس از اینجا رانده، از آنجا مانده: دیدی زن، چه چیزی یعنی چه خاکی بر سرم شد؟
خانم مهندس: چی بگم!
مهندس: بگو « یک یا حسین تا میرحسین بره پیش صدام حسین».
خانم مهندس: وا! این چه حرفیه که می زنی؟
مهندس: اصلاً همون نقاشی می کردم بهتر بود؛ آخه بگو تو رو سننه به اینگلاب مخملین؟
خانم مهندس: حالا عیبی یخ!
مهندس: اون طوری می مردم، لااقل منو تو چیز یعنی تو قطعه هنرمندان دفن می کردند. الان بمیرم حکما ملت منو تو قطعه منافقین دفن می کنن.
خانم مهندس: تقصیر «ممد تمدن» بود؛ خودشو کشید کنار، همه کاسه کوزه ها سرتو شکست.
مهندس: حالا باید چی کار کنم؟
خانم مهندس: یک بیانیه بده به مناسبت سیزده بدر.
مهندس: ولمون کن بابا، فقط به مناسبت «ولنتاین» بیانیه ندادم!
خانم مهندس: رسانه های آن طرفی می گویند؛ ما باید از مهندس عبور کنیم.
مهندس: اینقدر که از ما عبور کردن، از پل خواجو عبور نکردن!
خانم مهندس: بگیر، موبایلت داره زنگ می خوره.
مهندس: ببین کیه.
خانم مهندس: شماره «ممد تمدن» افتاده.
مهندس: بگو رفته دست به آب!
خانم مهندس: یعنی دروغ بگم؟
مهندس: این همه دروغ گفتیم، اینم روش.
خانم مهندس: بفرمایید.
ممد تمدن: من موبایل مهندس رو گرفتم؟
خانم مهندس: شرمنده، ایشون دست شون به چیز بنده.
ممد تمدن: یعنی باز داره می کشه؟
خانم مهندس: از دست شما می کشه، بسته!
ممد تمدن: حالا می شه گوشی رو بدین به خودشون؟
خانم مهندس: چند لحظه گوشی...(می خواد با خودت صحبت کنه)
مهندس: بگو، چیه؟
ممد تمدن: ای ناقلا، چی کار داشتی می کردی؟
مهندس: داشتم نقاشی می کشیدم.
ممد تمدن: نقاشی خوبه، چیز دیگه ای نکشی!!
مهندس: چنانکه از منابع موثق شنیدم، کشیدی کنار. فکر می کردم جا بزنی.
ممد تمدن: ولی من هنوز سبزم.
مهندس: قهوه ای ام باشی، دیگه هیچ فرقی نمی کنه. چه خبر از اون یکی؟
ممد تمدن: کی؟
مهندس: شیخ دیگه.
ممد تمدن: اتفاقاً پیش منه الان.
مهندس: گوشی رو بده، بهش.
ممد تمدن: بیا مهندس باهات کار داره.
شیخ: به شما که عرض کنم؛ برای روز چهارشنبه سوری چند تا مسیر اعلام کردم، مردم بیان راهپیمایی.
مهندس: چه مسیرهایی؟
شیخ: مسیر شماره یک؛ خیابان ترقه، کوچه فشفشه، روی آتش.
مسیر شماره دو؛ مسجد ضرار، بزرگراه اکلیل سرنج، بن بست تجاوز، روی آتش.
مسیر شماره سه؛ خیابان نارنجک دستی، کوچه عبدالمالک ریغو، میدان قرص اکس، روی آتش.
مسیر شماره چهار؛ روی آتش، توی آتش، زردی من از تو، چیز تو از من.
مسیر شماره پنج؛...(الو؟الو؟)
شیخ: به شما که عرض کنم؛ مهندس قطع کرد!!


کلمات کلیدی:


نوشته شده توسط کوشا 88/12/15:: 1:50 عصر     |     () نظر
چند روز پس از دستگیری عبدالمالک صورت گرفت:
سفر مشکوک هادی غفاری به سیستان و بلوچستان با لباس مبدل

هادی غفاری در سفری مشکوک و بی نام و نشان به زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان سفر کرده است.
به گزارش خبرنگار رجانیوز هادی غفاری که با لباس بلوچی و به صورت پوششی در شهر زاهدان در حال رفت و آمد است ، خواستار دیدار با بعضی از مسئولین جماعت تبلیغی با نفوذ در کشورهای پاکستان و افغانستان و همچنین پی گیری و سرمایه گذاری مشترک با بعضی از تجار با نفوذ بلوچ سیستان و بلوچستان شده است .

سفر مشکوک هادی غفاری به زاهدان و دیدار وی با بعضی از چهره های تندرو و سلفی سیستان و بلوچستان در حالی اتفاق می افتد که چندی قبل در انبار مسجد الهادی تهران که او امامت جماعت آنرا بر عهده دارد، تعداد 57 قبضه سلاح کمری، 98 قبضه کلاشینکف و مقدار زیادی فشنگ کشف شد.

همچنین از منزل خادم این مسجد، یک قبضه سلاح یوزی، دو قبضه سلاح کمری، یک قبضه کلاشینکف ، یک قبضه ژ3 و یک قبضه قناسه و 7 عدد خشاب کشف شده بود.

در حالیکه سیستان و بلوچستان با وجود دستگیری سرکرده گروهک جندالله هفته وحدت را با شادمانی بی نظیری پشت سر گذاشته است سفر هادی غفاری به این استان و دیدار و رایزنی های سیاسی وی با چهره های تندرو سلفی در سیستان و بلوچستان آنهم همزمان با دستگیری عبدالمالک، ابهامات جدی را حول این سفر به وجود آورده است.

چندی پیش نیز عکسی از هادی غفاری در حالی که در میان اغتشاشگران حضور داشت در رسانه ها منتشر شد.
گفتنی است ، غفاری از اصلاح طلبان تندرو و مشاور مهدی کروبی در انتخابات دهم ریاست جمهوری است که تاکنون مواضع تندی را علیه نظام جمهوری اسلامی و مقام معظم رهبری اتخاذ کرده است.


کلمات کلیدی:


نوشته شده توسط کوشا 88/12/15:: 1:47 عصر     |     () نظر
به یاد استاد عبدالمالک ریگی


خواننده :میرحسین موسوی


نوازنده:محمد خاتمی


خاتمی میرحسین


ما بی شماریم


اثر حماسی ارکست سمفونیک جنبش سبزوطن فروش


با صدای میرحسین موسوی


وطن فروش ها


 


پول کثیف من


خواننده :مهدی کروبی


آهنگساز :شهرام جزایری


شهرام و کروبی


سبز رنگ نفاقه


خواننده :میرحسین موسوی


سبزنفاقه


ندای فتنه


اثر استاد فتنه گر میرحسین موسوی


ندای فتنه


 


کلمات کلیدی:


نوشته شده توسط کوشا 88/12/11:: 8:17 عصر     |     () نظر


کلمات کلیدی:


نوشته شده توسط کوشا 88/12/11:: 8:11 عصر     |     () نظر


کلمات کلیدی:


نوشته شده توسط کوشا 88/12/11:: 8:10 عصر     |     () نظر


کلمات کلیدی:


نوشته شده توسط کوشا 88/12/11:: 8:9 عصر     |     () نظر
<      1   2   3   4   5   >>   >