سفارش تبلیغ
صبا ویژن
اندکى که با آن بپایى به از بسیارى که از آن دلگیر آیى . [نهج البلاغه]
yazd blog
دربارهyazd blog

وضعیت من در یاهـو
کوشا
ما بر سر پیمان خود استواریم . . .
آهنگ وبلاگ

بررسی صفحه اول روزنامه ها پس از انتخابات 88+تصاویر22 خرداد 88 بی شک یکی از نقاط عطف انقلاب اسلامی ایران است. روزی که ملت ایران در آن با حضور چشم گیر خود چشم دشمنان را کور کردند و در واقع به آرمانهای انقلاب رای دادند.

شاید نگاهی به گذشته و بررسی صفحات اول روزنامه های سیاسی با گرایش های سیاسی مختلف در 3 روز پس از انتخابات جالب توجه باشد.

در این پست 15 روزنامه معروف و جاری کشور را مورد بررسی قرار داده ام که نتیجه زیر حاصل بررسی های بعمل آمده است:

1) آرشیوی از روزنامه های جوان، ایران، فرهنگ آشتی و اطلاعات از حدود 3 سال پیش و روزهای پس از انتخابات در دسترس نیست.

2) سایت روزنامه اعتماد ملی فیلتر است.

3) سایت روزنامه آفتاب یزد در دست احداث است!

4) سایت روزنامه کاروکارگر نیز با مشکل روبرو است.

روزنامه ابتکار
روزنامه ابرار

روزنامه قدس

روزنامه جام جم

روزنامه کیهان

روزنامه رسالت

روزنامه جمهوری اسلامی

روزنامه مردم سالاری

اعتماد ملی

اعتماد

در این بین روزنامه مردم سالاری تنها روزنامه ای بود که بلندگوی میرحسین موسوی شده بود و تقاضای درخواست راهپیمایی را انتشار داده بود.


کلمات کلیدی:


نوشته شده توسط کوشا 91/3/27:: 9:8 عصر     |     () نظر

جمل سوار فتنه 88

این تصویر رو صبح روز 22 خرداد 88 در مسجد جامع شهرری محل رای دادن میر حسین موسوی و همسرش ام الفتنه رهنورد انداختم. این تصویر لحظه رای دادن این دو نفر بود رای دادنش زیاد مهم نیست برام اما چیزی که همیشه از رهنورد برام جالبه بود این بود که این زن همیشه در برنامه های انتخاباتی که به همراه شوهرش می رفت هم همیشه پیش قدم تر از شوهر بود جوری که همه می فهمیدند جمل سوار این معرکه این زنه و میرحسین مترسکی بیش نیست، میرحسین هم برای زنش در نظام خانواده و نظام ظاهرا سیاسی مترسک بود هم برای دشمنان نظام مقدس اسلامی و این وجه تشابه این شخصیت عقب مانده سیاسی بود که آلت دستی بیش برای رسیدن به شهوت پرستی های اطرافیان و مقاصد شوم غرب نبود. بگذریم اصلا دنبال معرفی این شخصیت پیوسته به زباله دان تاریخ نمیخوام صحبت کنم ، نوشته من راجع به رهنورده و مدل رفتاری او، زنی که با لباس های کاملا جلف در کنار همسرش در محافل انتخاباتی وارد میشد و این همیشه برای من سوال بود که همسر یک شخصیت به اصطلاح سیاسی چرا وارد جریان سیاسی شده و این ادا و اطوارها رو از خودش بروز میده که البته بعدها فهمیدم این بنده خدا هم یک دنده اش میزنه و بیچاره شوهرشم مثل خودش ملنگ شده .

یکی از اطوارهای مضحک و مسخره " ام الفتنه " که جالبه شما هم مطلع باشید این بود که انگشترهای دستشو توی انگشت اشاره می انداخت که در تصاویر کاملا مشهوده .

حال خود قضاوت کنید

 خصوصیات افرادی که انگشتتر در انگشت اشاره می اندازند را در این چند سطر را بخوانید.

انگشتردرانگشت اشاره نشان دهنده قدرت، رهبری و جاه طلبی است. این انگشت نشان دهنده یکنوع قدرت خاص است. این مسئله به خصوص در قدیم الایام وقتی پادشاهان قدرتمند درانگشت اشاره خود انگشتر می انداختند بیشتر نمود دارد.

در روایات است کسی که به غیر از انگشت انگشتری و کوچک ،‌انگشتری بدست کند مورد لعن پروردگار است چرا که قوم لوط چنین میکردند.

انگشتر در انگشت شست و سبابه نشانه شیطان پرستان!
مردم وقتی ازدواج می کنند به نشانه ازدواج، حلقه یا انگشتری به هم هدیه می دهندکه غیر یهودیت وشیطان پرستان ، انگشتر نشانِ ازدواج را در انگشت چهارم (سبابه) می کنند اما یهودیان انگشتر ازدواج را در انگشت اشاره می کنند، و شیطان پرستان هم که در شصت دست چپ، به این دلیل که: انگشت شصت دست چپ نماد  الت تناسلی مرد  است. آبِلیسک نماد آلت تناسلی شیطان که فی الحال هم می پرستیده می شود شیطان پرستان به دلیل مقدس بودن اون عضو شیطان در شصت می کنند.

در مورد آداب انگشتری توجه تان را به نکات زیر جلب می کنیم:
استفاده از انگشتر عقیق ثواب دارد و باعث زیاد شدن فضیلت نماز هم می شود واز باب نمونه از امام صادق(ع) نقل شده که هیچ دستی که برای دعا به سوی خدا بالا می رود محبوب تر از دستی که در آن انگشتر عقیق باشد نیست, (وسائل الشیعه , ج 7, ص 144, باب 66).

آداب انگشتری:

1- مستحب است انگشتر در دست راست باشد.
2- مکروه است انگشتر در انگشت شهادت و یا انگشت میانى باشد.
3- مستحب است از جنس نقره باشد.
4- مستحب است نگین آن از عقیق باشد، همچنین یاقوت و زبرجد، درّ، زمرّد و فیروزه نیز داراى فضیلت است.
در حدیث از حضرت رضا(ع) روایت شده که انگشتری عقیق فقیر و تهی دستی را برطرف می‌کند و نیز برطرف کننده نفاق است. در حدیث دیگری از حضرت صادق(ع) منقول است که انگشتر عقیق در دست کنید که مبارک است و هر که انگشتر عقیق داشته باشد امید است که عاقبتش مقرون به خیر و نیکی باشد و از حضرت رسول(ص) نقل شده که هر که انگشتر عقیق در دست داشته باشد، حاجتش برآورده است. حضرت صادق(ع)در روایتی می فرماید: انگشتر عقیق در سفر موجب ایمنی است. در حدیث معتبر از حضرت رضا(ع) نقل شده که انگشتر یاقوت در دست کنید که پریشانی را زایل می‌کند. در حدیثی از حضرت کاظم(ع) منقول است که انگشتر زمرد در دست کردن موجب آسانی است که در آن هیچ دشواری نباشد.

از حضرت صادق(ع) منقول است که هر کس انگشتر فیروزه در دست کند، دستش فقیر نشود. در حدیثی از پیامبر(ص) آمده است که خدای متعال می فرماید: من شرم می کنم از دستی که به سوی من بلند شود به دعا و در آن دست انگشتر فیروزه باشد، پس او را ناامید برگردانم.

در مورد دُِّرِ نجف در روایت آمده است: هر که آن را دست کند خداوند به هر نظر کردنی زیارتی یا حجی یا عمره ای در نامه عمل او می نویسد که ثواب پیغمبران و صالحان است. (رجوع کنید به حلیه المتقین، علامه محمد باقر مجلسی، فصل 3 و 4 و 5 و 6)
پوشیدن طلا - مانند آویختن زنجیر طلا به گردن و به دست کردن انگشتر و ساعت طلا - براى مردان حرام است.

روایاتی از کتاب حلیه المتقین
موکد است که مردان وزنان انگشتر رادردست راست قرار بدهند
وروایت است که کسی انگشتر در دست راست قرار دهد از مقربان است
سوال شد که چه انگشتر دردست کنم ؟ پیامبر فرمود ؛عقیق سرخ
پیامبر اکرم(ص)، از انگشتر به دست کردن در انگشت شهادت وانگشت میان، نهی فرمود

 

 


کلمات کلیدی:


نوشته شده توسط کوشا 91/3/27:: 8:45 عصر     |     () نظر

دختر (ع.ع) یکی از وابستگان به رئیس قبلی دانشگاه آزاد، با عنوان تبعه آمریکا در واحد دندانپزشکی تهران  این دانشگاه مشغول به تحصیل شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجو، با خداحافظی جاسبی از دانشگاه آزاد، به مرور برخی تخلفات و امتیازات ویژه ای که در دوران ریاست جاسبی به طبقه ای خاص تعلق می گرفت، افشا می شود.
 
بنا بر این گزارش، فرزند (ع.ع) یکی از مسئولان سابق دانشگاه آزاد و از بستگان مدیر سابق این دانشگاه با استفاده از امتیاز ویژه ای، بدون کنکور در واحد دندانپزشکی این دانشگاه مشغول به تحصیل شده است.
 
خانم (ه.ع) 25 فروردین ماه 1390 با ارسال نامه به دکتر جاسبی از وی درخواست می کند با پذیرش وی در دانشگاه آزاد با توجه به ماده 20 بند «ط» برنامه پنجم توسعه (جذب دانشجوی خارجی) موافقت کند.
 

کلمات کلیدی:


نوشته شده توسط کوشا 91/3/27:: 8:37 عصر     |     () نظر

طنز- محمد رضا شهبازی:

1

پرسه های روح آقای توکلی

«مشی انتقادی بنده از دولت آقای احمدی‌نژاد همچون آقای مطهری است و روح بنده در لیست آن‌ها قرار دارد.» این را جناب آقای توکلی قبل از انتخابات در نشست جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید رجایی بیان فرموده اند. به همین دلیل از آقای توکلی که توانایی جدا کردن روح از بدن‌شان را دارند، استدعا داریم چند لحظه این کار را کرده و روح‌شان را بفرستند ببیند بالاخره این تورم 70 درصدی کی میآید پس؟ خسته شدیم به خدا از بس چشم به راه ماندیم؛ امسال هم تمام شد اما خبری نیامد!

اما از آنجا که این تکثر ارواح برای ما جالب است چند پیشنهاد برای تراکت های تبلیغاتی آقای توکلی در دور دوم انتخابات ارائه می‌دهیم:

- روح منی مطهری/ منو نزنی مطهری؟!

- تا روح در تن ماست/ مطهری پیرهن ماست!

- لیست، جبهه، تراکت دیگر اثر ندارد/ این لیست برای روحم، هرگز خطر ندارد!

- ما همه در لیست توایم مطهری/ دور دوم می‌ریم مجلس دو نفری

 

 

2

بیخ دیواری در دور دوم انتخابات

آقای باهنر در پاسخ به این سؤال که چرا نتوانستید افراد هم‌فکرتان را در لیست جبهه متحد بگنجانید، خاطر نشان کرده بود: «قبول دارم که لابی‌هایم در جبهه متحد ضعیف بود» او همچنین گفته بود: «قبول دارم که جبهه پیروان نتوانست به حق سیاسی طبیعی خودش برسد، ولی این در حدی نبود که ما به خاطرش کل بازی را به هم بزنیم!»

ایشان ادامه داد: «غفوری‌فرد به قید قرعه از لیست کمیته وحدت حذف شده است!» ما ابتدائاً از اینکه آقای باهنر این‌قدر «قبول» دارند تشکر می کنیم و از اینکه ایشان با فعالیت های صادقانه ای همچون «لابی گری»، سر و ته «بازی» مهمی مثل انتخابات را هم آورده و حتی به فرآیند خرد جمعی همچون «قرعه» انداختن هم روی آوردند، قابل تقدیر است.

در همین راستا اقداماتی همچون پالام پلوم پیلیش، بیخ دیواری، هرکی تک بیاره و بالا بلندی برای رساندن همه آحاد سیاسی به وحدت در دور دوم انتخابات پیشنهاد می شود. البته برخی دوستان ظاهرا بیشتر برای بازی یه قل دو قل مناسب هستند که این دیگر به خودشان مربوط است. راستی اگر خواستند خاله بازی کنند حواس‌شان باشد که آن قضیه خاله خرسه یک چیز دیگر است، با این اشتباه نشود یک وقت!

 

3

کلا متحول کنید برود پی کارش!

واقعا باید آفرین گفت به کسانی که در آن بحبوحه انتخابات و شلم شوربایی مواضع، مشغول کارهای اساسی و متحولانه بودند. نمونه اش همین جناب وزیر آموزش و پرورش که بعد از دیدار با ماکت مقوایی حضرت امام(ره) به سختی مشغول پی‌گیری طرح تحول آموزش و پرورش بودندو در همین راستا آقای حاجی بابایی از طرح ارائه مدرک به فارغ‌التحصیلان سوم دبستان خبر داده و گفتند: «این طرح آماده است اما ابتدا باید فضای مدارس ساماندهی شود.»

دیدید؟ فکر کنید در شرایطی که امروزه لیسانس هم مثل مو و دهان یکی از اجزای ثابت بدن انسان شده است، داشتن مدرک سوم دبستان می تواند چه افتخار عظیمی برای فارغ التحصیلان این مقطع باشد. حالا فکر می‌کنید موانع پیش‌روی این تحول عظیم در نظام آموزش و پرورش چیست؟ آقای وزیر از این هم پرده برداری کرده اند: «در ابتدا باید ساختمان‌های آموزشی را ساماندهی کرد و ساختمان 3 سال اول ابتدایی با ساختمان 3 سال دوم ابتدایی متفاوت باشد و پس از آن، طرح ارائه مدرک به فارغ‌التحصیلان سوم دبستان اجرا می‌شود!»

 

4

اعاده حیثیت از خاندان هاشمی

فضای انتخابات موجب شده بود تا یکی دیگر از اقدام‌های قاطع دستگاه قضایی برای اعاده حیثیت از خاندان هاشمی دیده نشده و مورد تقدیر قرار نگیرد. در حالی‌که فائزه هاشمی رفسنجانی به دلیل توهین به مسئولان نظام به 6 ماه حبس محکوم شده بود، سعید تاجیک به جرم توهین به هاشمی رفسنجانی و فائزه هاشمی به 8 ماه حبس و 50 ضربه شلاق محکوم شد.

جالب آنکه 4 ماه از این حبس و 50 ضربه شلاق با عنوان «مزاحمت برای بانوان» برای تاجیک صادر شده است. بنابراین اینجانبان به شخصه از افرادی مثل اعظم طالقانی که هر دوره سعی دارند رئیس جمهور شوند تشکر و اعلام می‌کنیم قدر تلاش‌های آنها را می‌دانیم، چرا که قطعا نیت آنها از اینکه اصرار دارند یک زن رئیس جمهور شود این است که می خواهند از این به بعد بخاطر دفاع از بانوان هم که شده است، بعضی ها غیرتی شده و به توهین های فائزه به مسئولین رسیدگی کند. آخر فائزه گفته بود: «در زمان شاه این شعبان بی‌مخ و دار و دسته‌اش بودند که مثل همین اراذل و اوباش با رفتار وحشیانه و جمع کردن رجاله‌ها و لات‌ها، با مخالفان خودشان برخورد می‌‌کردند. حالا هم متاسفانه همان ادبیات و همان روش با نام اسلام، انقلاب، دفاع از ارزش‌ها و این حرف‌ها انجام می‌شود. اداره مملکت الان با همین رجاله‌ها و اراذل و اوباش است.» راستی اگر بانوان هم برای بانوان مزاحمت ایجاد کنند، قابل پیگیرد هست یا نه؟ 

5

نامردی خاتمی در حق فردین!

کجایی فردین؟! کجایی که ببینی بی مرامی و نامردی شده سکه بازار سیاست! کجایی که ببینی خاتمی در کمال نامردی ییهو اومد و رأی داد. اصلا پیش خودش نگفت یه عده اپوزوسیون فداکار در خارج دارند با چه زحمتی با نظام مقابله می کنند و اون‌وقت این، انگار نه انگار. آخه محمد جان، هیچ فکر ضد انقلاب رو نکردی؟ هیچ حواست به اون‌همه عرقی که اونا دارند زیر بار فشار مبارزه تو سونا می‌ریزن نبود؟ هیچ با خودت نگفتی با این کارها ممکنه چند صد دلار از حقوق سازگارا کم بشه؟ اصلا فکر نکردی ممکنه دیگه مهاجرانی رو به پارتی الجناردیه دعوت نکنند؟ ای تف به این سیاست که اینجوری از پشت به آدم خنجر میزنه؛ حالا آدم نه ضد انقلاب، چه فرقی می‌کنه؟!

 

6

کاندیدا، دو تا 100 تومن!

همین‌طور که می‌دانید این‌بار دست استکبار از آستین جمعی از دانشجویان بیرون آمد تا در نامه ای به شهردار تهران نسبت به استفاده از امکانات شهرداری برای یک جبهه سیاسی حاصل از «چهار عمل اصلی» انتقاد کنند. از آن طرف هم برادر زاکانی گفته اند که آقای قالیباف فقط 100 میلیون تومان به این جبهه کمک کرده است. ما با اینکه نسبت خاصی با این جبهه نداریم، اما از این اقدام آقای قالیباف ابراز انزجار کرده، او را به تمام مقدساتی که می پرستد قسم می دهیم که دست از این همه خساست بردارد! من نمی‌دانم آخر حرف مردم مگر چقدر مهم است که آدم به خاطر آن، این‌طور چوب حراج به آبرویش بزند و فقط 100 میلیون تومان کمک کند. یعنی آقای قالیباف سهمی چند حساب کرده است که شده 100 میلیون؟! این‌جوری خدای نکرده ممکن است آدم فکر کند ارزش نامزدهای پیشنهادی شهرداری دو تا 100 تومن است؟!

 

7

تو خود سوم تیری!

مهندس بذرپاش فرموده بودند: «اگر کاندیداهای لیست جبهه پایداری بر اساس تقوا انتخاب شده اند، دوستان بیایند تا من بگویم چه کسی سوم تیری‌تر، ضد انحراف‌تر و ضد فتنه‌تر است.» البته در سوم تیری بودن آقا مهرداد که حرفی نیست؛ حتی در اینکه ایشان از همه هم سوم تیری‌تر هستند حرفی نیست؛ اصلا در اینکه ایشان خود سوم تیر هستند هم حرفی نیست، اما حالا که ایشان با کوله باری از سوم تیر به جبهه متحد پیوسته اند، به ایشان توصیه میکنیم خیلی کنار آقای باهنر و بادامچیان و... راه نروند چون ممکن است کوله بارشان سوراخ شده و مقداری از سوم تیرشان روی زمین بریزد و خدای ناکرده برخی آن را به خودشان بمالند!


کلمات کلیدی:


نوشته شده توسط کوشا 91/3/27:: 8:35 عصر     |     () نظر
نامه سرگشاده دانشجویان به هاشمی رفسنجانی

 

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران با صدور نامه سرگشاده ای خطاب به هاشمی رفسنجانی تاکید کرد: با حمایت از رسیدگی به پرونده پسر خود در مراجع ذی ربط، بخش کوچکی از اعتماد از دست رفته مردم به خود را باز یابید.

به گزارش خبرگزاری دانشجو، متن کامل بیانیه انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران خطاب به هاشمی رفسنجانی در خصوص حمایت از رسیدگی به پرونده پسر خود در مراجع ذی ربط به شرح ذیل است:
 
«بنام خدا
«من خیالم از ادامه انقلاب اسلامی راحت است، اما چیزی که من را نگران می کند این است که بعضی از روحانیون زندگی طلبگی خود را رها کنند و به اشرافی گری و رفاه طلبی روی بیاورند که در این صورت ممکن است اعتماد عده ای از مردم به روحانیت و به تبع آن از انقلاب اسلامی سلب شود.» (بخشی از بیانات امام خمینی(ره) در دیدار با اعضای مجلس خبرگان رهبری در تاریخ 28/4/1362)
 
جناب آقای اکبر هاشمی رفسنجانی بهرمانی
 
به رسم ادب واحترام و اخلاق سلام علیکم
 
ما دانشجویان به عنوان افرادی غیر وابسته به گروه ها، احزاب سیاسی و جناح های دروغین موجود در جامعه، برحسب وظیفه شرعی و انقلابی و سیاسی خود مبنی بر لزوم امر به معروف و نهی از منکر و به دنبال اتهامات سیاسی- اقتصادی ای چندین ساله و بی پاسخ مانده ای که به شما و خانواده شما علی الخصوص دو فرزند دلبندتان وارد می باشد و به خاطر دایره تبعیضی که دور خاندان شما کشیده شده است و به خاطر نوع زندگی  خود و اطرافیانتان که برخلاف زندگی طلبگی است، چه برسد به زندگی یک مسئول بلند پایه  نظام و به خاطر اظهارات تاسف برانگیز و دنیا طلبانه شما در مورد رابطه با آمریکا برخود واجب دانستیم چنین نامه ای را به شما بنویسیم تا شاید در این دنیا و قبل از فرا رسیدن مرگ که قطع کننده شهوت ها و از بین برنده آرزوها است، در شما تحولی ایجاد شود تا با پذیرش اشتباهات خود در این مدت 22 ساله اخیر و جبران آنها، سرنوشتی جز سرنوشت مرحوم منتظری را که مورد غضب امام امت قرار گرفت، برای خود رقم بزنید.
 
آقای هاشمی، آیا اگر حتی یک نفر از نزدیکان درجه سه شما هم در هواپیمیایی که توسط نیروی دریایی ارتش آمریکا، بدون هیچ دلیلی و تنها به خاطر ایرانی بودن مورد اصابت قرار می گرفت و جان خود را از دست می داد، باز هم به خود اجازه می دادید که از رابطه با آمریکا سخن به میان آورید؟ آمریکایی که نه تنها به خاطر انجام این رذالت معذرت خواهی نکرد، بلکه از این کار حمایت هم  کرد! ذکر همین یک نکته از هزاران در مورد اعمال خبیثانه آمریکا کافی است تا هر فردی با ماهیت این استکبار کثیف آشنا شود. حال شما چگونه به خود اجازه می دهید که در این روزها که هژمونی آمریکا روبه افول است از برقراری رابطه با آمریکا دم بزنید؟ شما واقعا خود را یار و مرید امام(ره) می دانید؟ شاید این جمله حضرت امام را که می فرمایند: «آنهایی که خواب آمریکا را می بینند خدا بیدارشان کند» را فراموش کرده اید؟! یا شاید هم فکر می کنید که اینها شعارهایی است که دورانشان گذشته است؟! شاید در این روزها تب داشته اید و یا دچار کم خوابی شده اید!
 
آقای هاشمی، چرا در حالی که همه حتی آمریکا به این نکته اذعان دارند که انقلابیون کشورهای منطقه در پی اسلام هستند و برای حاکم شدن و جاری شدن احکام اسلام در کشورشان قیام کرده اند، شما اصرار دارید که از این بیداری اسلامی، با عنوان بهار عربی یاد کنید؟ کلمه ای که بر حسب اتفاق سران کشورهای غربی هم بر روی آن تکیه می کنند و به آن اصرار می ورزند! 
 
آقای هاشمی، زمانی که پرونده ی رسوایی مالی شرکت توتال فرانسه مطرح شد و در دادگاه ثابت شد که مقدار چند میلیون یورو در حدود ده سال پیش (که در آن زمان حتی تصور آن هم در خیلی از ذهنها نمی گنجید) به منظور پول شویی و از بین بردن رد حضور فرزندتان در این پرونده، به حساب یکی از کارمندان مهدی هاشمی رفسنجانی ریخته شده بود، اگر شما حکم محکومیت فرزند دلبند خود را تایید می کردید و وی را از مسئولیت ها و فعالیت های سیاسی منع می نمودید، دیگر این اتفاق می افتاد که وی در چهار و همچنین هشت سال بعد، در جریان دو انتخابات مهم و سرنوشت ساز کشور، دست به تخریب نظام و سپاه و بسیج و دولت بزند و به گونه ای علیه امنیت ملی کشور اقدام کند و پس از آن هم به خارج از کشور بگریزد؟
 
آقای هاشمی، هنوز هم دیر نشده است، شما می توانید  به جای حمایت های بی دلیل از فرزندتان، با حمایت از رسیدگی به پرونده پسر خود در مراجع ذی ربط وعدم دخالت درروند اجرایی آین پرونده، بخش کوچکی از اعتماد از دست رفته مردم به خود را باز یابید.
 
آقای هاشمی راستی شما علت حکم خنده دار دخترتان فائزه هاشمی را می دانید؟ علت این است که عده ای از افراد ذی ربط  به جای ترس از خدا و آخرت، از شما و از دست دادن جایگاه و پستشان می ترسند!
 
شما می توانید با اعلام اینکه حاضرید حکم واقعی در خصوص دخترتان صادر و اجرا شود، اعتماد از دست رفته مردم به خود را که خواسته یا ناخواسته عنوان مسئول بودن نظام را به یدک می کشید، برگردانید.
 
آقای هاشمی به راستی شما اگر همه ثروت خود و فرزندانتان را از راه حقوق شرعی و قانونی و در پی انجام مسئولیت در جمهوری اسلامی بدست آورده اید - که اگر این طور باشد جای بسی تعجب دارد که چرا بسیاری از مسئولین نظام بر خلاف شما و دوستانتان، از چنین ثروتی برخوردار نیستند!؟ - آیا درست است که این چنین اشراف گونه زندگی کنید ؟! پیامبر(ص)،امام علی (ع)، ائمه(علیهمان السلام، امام خمینی(ره) و امام خامنه ای (مد ظله العالی) این گونه زندگی  می کردند و می کنند؟! 
 
آیا با این سبک زندگی می توانید درد مردم مستضعف نقاط محروم کشور و یا حتی جنوب همین شهری که شما در شمال آن زندگی می کنید را درک کنید؟! آیا تا به حال نهج البلاغه خوانده اید و به این نکته پی برده اید که این دنیا شرش زیاد است و خیرش کم؟ اگرخوانده اید و عمل نمی کنید که وای بر شما و اگر خوانده اید و فراموش کرده اید بد نیست که به خودتان یاد آوری کنید.
 
و العاقبه للمتقین»

کلمات کلیدی:


نوشته شده توسط کوشا 91/3/17:: 11:48 صبح     |     () نظر

حضرت زینب سلام ا... علیها، شیرزن دشت کربلا سرانجام پس از عمری دفاع از طریق حقه ولایت و امامت در 15 رجب سال 63 هجرى قمرى در ضمن سفرى که به همراه همسر گرامیشان عبداللّه بن جعفر به شام رفته بودند، وفات نموده و بدن مطهر آن بانوى بزرگوار در همانجا دفن گردید.
 
خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»، از میان شاعران آئینی کشورمان و خیل انبوه عاشقان آن حضرت اشعاری از وحید قاسمی، علی اکبر لطیفیان، محمدجواد زمانی، حسین ایمانی، محسن عرب خالقی، جواد حیدری، روح الله مردان خانی را جمع آوری کرده است که در ذیل می آید:
 


خانه خراب عشقم و سربارِ زینبم
 در به در مجالس سالار زینبم
 
 این نعره ها و عربده ها بی دلیل نیست
 یک گوشه از شلوغی بازار زینبم
 
 هرکس به بیرق و علمش چپ نگاه کرد!
 با خشم من طرف شده؛ مختار زینبم
 
 آتش بکش، به دار بزن ، جا نمی زنم
 جانم فداش، میثم تمار زینبم
 
 از زخمهای گوشه ی ابروی من نپرس
 مجروح داغ دلبر و بیمار زینبم
 
 شکر خدای عزوجل مکتبی شدم
 من از دعای خیر علی، زینبی شدم
 
 غم خاضعانه گوش به فرمان زینب است
 انگشت بر دهان شده ، حیران زینب است
 
 ایوب دل شکسته ی با آن همه مقام
 شاگرد درس صبر دبستان زینب است
 
 هرگز نگو که چادرش آتش گرفته است!
 این شعله های خیمه، گلستان زینب است
 
 اصلاً عجیب نیست شکست یزدیان
 وقتی حجاب سنگر ایمان زینب است
 
او پس گرفت هستی خود را زگرگها
 پیراهنی که مونس کنعان زینب است
 
امروز اگر حسینی و پابند مذهبم
مدیون گریه های فراوان زینبم
 
باور نمی کنم سر بازار بردنت  !
نامحرمان به مجلس اغیار بردنت
 
از سینه ی حسین، تو را چکمه ای گرفت
از کربلا به کوفه، به اجبار بردنت
 
پای سفر نداشتی ای داغدار درد !
با یک سر بریده، به اصرار بردنت
 
پهلو کبود! گریه کنان تازیانه ها
با خاطراتی از در و دیوار بردنت
 
فهمیده بود شمر غرورت شکسته است
از سمت قتلگاه علمدار بردنت
 
تو از تمام کوفه طلبکار بودی و...
در کوچه هاش مثل بدهکار بردنت
 
در پیش گریه های تو این گریه ها کم است
«سرهای قدسیان همه بر زانوی غم است»
 
      *** وحید قاسمی ***
 
ما ریزه خوار سفره ی احسان زینبیم
مدیون لطف و فضل ِ فراوان زینبیم
 
بال ملخ به شانه ی چشم فقیر ماست
عمریست مور مُلک سلیمان زینبیم
 
ما را پیام خطبه ی زینب نجات داد
شکر خدا که جمله مسلمان زینبیم
 
پیغمبرانه سینه زنان را بهشت برد
ما قوم دربه در شده، سلمان زینبیم
 
ما را غلام حلقه به گوشش نوشته اند
فرموده کردگار:«که از آن زینبیم »
 
ما مثل زلف نیزه نشینان قافله
از کربلا به کوفه پریشان زینیبم
 
جان می دهیم عاقبت از غصه اش که ما
کشتی شکست خورده ی طوفان زینبیم
 
در زیر کوه غم به خدا شکوه ای نکرد
حیران و مات ِ عصمت و ایمان زینبیم
 
با خیمه های سوخته معجر درست کرد
ممنون ابتکار درخشان زینبیم
 
   *** وحید قاسمی ***
 
تو نوری و خورشید هم خاکستر توست
پرواز صد جبریل در بال و پر توست
 
این آیه های مریم در حال تنزیل
یا آبشار رشته های معجر توست
 
تا ردّ پای سجده هایت را گرفتم
دیدم تو نوریّ و خدا در باور توست
 
فریادهای زخمی دیروز گودال
امروز روی شانه های حنجر توست
 
می خواستی زیبا ببینی کربلا را
یعنی حسین بن علی هم بی سر توست
 
با محمل عریان تو را سنخیّتی نیست
تو زینبی ، پرده نشینی بهتر توست
 
مردم نمی بینند حتی سایه ات را
هجده سر نیزه نشین دور و بر توست
 
مجموعه ی دردی ، گلستانِ کبودی
رنگین کمانی ، مدّعایم پیکر نوست
 
فردا که پا در عرصه ی حق می گذاری
معلوم می گردد قیامت محشر توست
 
 *** علی اکبر لطیفیان ***
 
ای آنکه شکستی کمر فاصله ها را
بگذاشته ای پشت سرت مرحله ها را
 
از برکت چشمان مسلمان تو داریم
سوگند به سجاده ی تو نافله ها را
 
ای آنکه کشیده است بیابان به بیابان
ردّ قدمت زحمت این آبله ها   را
 
بگذار به جای تو در این قافله باشم
شاید بتوانم بکشم سلسله ها را
 
یک لرزه بیانداز بر این معجر سبزت
تا اینکه ببینم گذر   زلزله ها   را
 
غیر از تو کسی همّت اینگونه ندارد
پایان برساند همه ی غائله ها را
 
آنروز که پابوس حریم تو بیائیم
احرام ببندیم تن قافله ها را
 
*** علی اکبر لطیفیان ***
 
 
 
در واژه های شعر تو دیدم وقار را
حُجب و حیای ِ فاطمی این تبار را
 
با تیغ خطبه فاتح صفین کوفه ای
مولا سپرده دست شما ذوالفقار را
 
در اوج بیکران خودت مست می کِشی
هفتاد ودو ستاره دنباله دار را
 
درس حجاب می دهد این آستین شرم
معنا کنید روسری وصله دار را
 
با واژه های «هیزم» و«مسمار» و«شعله ها»
آتش زنید مستمع بی قرار را
 
خانم اگر اشاره به طشت طلا کنید
خون گریه می کنیم خزان تا بهار را
 
چشمت به غیر چشم حسینت ندیده است
دیدی کنار طشت، بساط قمار را
 
زینب کجا و مجلس نامحرمان کجا!
از دست داده ام به خدا اختیار را
 
این بوی سیب چیست؟ دوباره گرفته ای-
بر روی دست پیرهن شهریار را
 
اکسیر اشک روضه تان مس طلا کند
وقتش رسیده است بسنجی عیار را
 
     *** وحید قاسمی ***
 
اندوه های قلب تو از سرمه رنگ داشت
از زخم ، صبح آینه ات شام زنگ داشت
 
خون بود لخته لخته به چشم تو می نشست
لختی اگر وداع برادر درنگ داشت
 
از روی تل برای پیمبر سخن بگو
این گیسوان کیست که قاتل به چنگ داشت؟
 
دیدی که از دلت عطشِ بوسه می چکد
از آن گلو که از شفق و لاله رنگ داشت
 
خطبه شکن شده است کسی که به نیزه ها
آیات وحی بر لبش آغوش تنگ داشت
 
 
سر را بزن به چوبه ی محمل که روی نی
پیشانی برادرت ، اندوه سنگ داشت
 
      *** جواد محمد زمانی ***
 
پیراهن تو بوی گل یاس می دهد
بوی علیُّ و مادر احساس می دهد
 
مانده هنوز خون تو بر آن به جا حسین
خونی که بوی روضه ی عبّاس می دهد
 
من تشنه ی وصال تو هستم  نه جام آب
زرگر کجا به جای مس الماس می دهد؟!
 
الماس تکـِّه تکـِّه ی من خاک کربلا
نورت به هر حسینیِّه ای پاس می دهد
 
اجر کسی که گریه به تو کرده را خدا
با دست نیمه جان به دستاس می دهد
 
تنها دعای زینب تو لحظه ایست که
مهدی جواب ضربه ی آن داس می دهد
***حسین ایمانی***
 
امشب به سبک کرب و بلا گریه می کنیم
همراه سیِّد الشُّهداء  گریه می کنیم
 
صاحب زمان گرفته عزا گریه می کنیم
از داغ روح صبر و وفا گریه می کنیم
 
مثل تمامیِّ علما  گریه می کنیم
آقا ببین که با رفقا گریه می کنیم
*
امشب به یاد عمِّه ی سادات مضطرم
گریه کن مصیبت و غمهای خواهرم
 
شد کهنه پیرهن همه ی عشق و باورم
مثل غروب غصِّه و غم فکر معجرم
 
راویِّ قصِّه های  غریبیِّ دلبرم
هجران سر آمده به خدا گریه می کنیم
*
در زیر آفتابم و مثل تو تشنه لب
جان دادن شبیه تو شیرینتر از رطب
 
از دوریِّ تو زینب غمدیده کرده تب
یکسال و نیم زندگیِّ بی تو  العجب!!!
 
کردم شکایت از غم هجران تو به رب
با حق به یاد فاصله ها گریه می کنیم
*
یکسال و نیم  درد جدایی کشیده ام
حالا ببین چگونه کنارت رسیده ام
 
هرگز عجیب نیست اگر قدخمیده ام
آخر به روی نیزه  سر یار دیده ام
 
چوبی به لب نشست و لبم را گــَزیده ام
ای زینبی بدان که کجا گریه می کنیم؟!
*
جایی که از حسین بخوانیم کربلاست
مهمان روضه ی غم گودال تو خداست
 
دارم یقین که مادر ارباب پیش ماست
همراه دخترش شده تب دار نینواست
 
شیب الخضیب غصِّه ی زهرا و مرتضاست
آهی کشید مادر و ما گریه می کنیم
*
آهی کشید و زیر لبش گفت  یا حسین
دیدم که می زنی گل من دست وپا حسین
 
دشمن سر تو برده روی نیزه ها حسین
زینب کجا و بزم حرامی کجا؟! حسین
 
چوب است مزد قاریِّ قرآن ما حسین
ما تا ظهور عدل و صفا گریه می کنیم
***حسین ایمانی***
 
یکسال میشود که تو هم پر کشیده‌ای
من هم به سوگ پر زدن تو نشسته‌ام
 
شاید به جا نیاوری‌ام آشنای من
می‌بینی از فراق تو خیلی شکسته‌ام
**
چون آفتاب بر لب بامم که مثل تو
مانده به زیر صورت خورشید پیکرم
 
ای تشنه لب به یاد ترک‌های لعل تو
لب تشنه مانده‌ام به نفسهای آخرم
**
بی تو تمام باغ تو رنگ خزان گرفت
بی تو پری برای پریدن نمانده بود
 
صحرای داغ ، پای برهنه ، لباس خشک
نایی دگر برای دویدن نمانده بود
**
چندی است رفته قوت دیدن ز دیده‌ام
بنگر به راه رفتن خواهر که دیدنی است
 
دارم هنوز بر تنم از آن مسافرت
یک باغ پر بنفشه برادر که دیدنی است
**
دل پاره پاره از همه? طعنه‌هایشان
پایم هنوز آبله دار از شتابها
 
جا خوش نموده بر بدنم جای سلسله
ردی است بر تمام تنم از طنابها
**
پیراهنی که خون تو آغشته اش بود
هرگز نَشُسته‌ام نرود عطر و بوی تو
 
دارم هنوز با خودم از کوچه‌های شام
سنگی که خورد بر سر نیزه به روی تو
***محسن عرب خالقی***


کلمات کلیدی:


نوشته شده توسط کوشا 91/3/17:: 11:43 صبح     |     () نظر

روند بررسی اعتبارنامه‌های نمایندگان مجلس این دوره نیز همچون دوره گذشته به دلیل نقص روشن آیین نامه داخلی منجر به بداخلاقی‌هایی شد که شان و اعتبار خانه ملت را در افکار عمومی با خدشه جدی روبرو کرده است.

به گزارش رجانیوز، چهارمین جلسه از نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حالی آغاز شد که اعتراض فله‌ای یک نماینده مجلس به اعتبارنامه‌های تعدادی از نمایندگان تهران فضای این جلسه را تحت تاثیر قرار داد. امروز پس از قرائت گزارش شعبه 6 در صحن علنی، باز هم نماینده مبارکه به اعتبارنامه 10منتخب تهرانی اعتراض کرد که البته بعد از چند دقیقه وی گفت که تنها به اعتبارنامه توکلی و نادران معترض است.
 
این رویه غیر اخلاقی که به راحتی با اصلاح آئیین نامه داخلی مجلس قابل حل است، علاوه بر آنکه اعتبار قوه قانون‌گذار را درافکار عمومی پایین می‌آورد، منجر به ضایع شدن حقوق برخی از منتخبینی می‌شود که طبق قانون به وظیفه خود در اعتراض به اعتبارنامه نمایندگان فاقد صلاحیت اقدام کرده‌اند اما با مقابله به مثل غیر اخلاقی و بدون سند نماینده مذکور، در مجلس از حقوق قانونی خود محروم می شوند.
 
در همین راستا، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با یادآوری این نقص آشکار در آیین‌نامه داخلی مجلس و مشکلات پیش آمده در خانه ملت، گفت: این مشکلات در دوره مجلس هشتم نیز به وجود آمد اما سوال اینجاست که چرا هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی که در دوره نهم نیز ابقا شد، کوچکترین اقدامی برای حل این مشکل بر نداشت تا شاهد گروکشی نمایندگان در بررسی اعتبارنامه‌های‌شان نباشیم. 

کلمات کلیدی:


نوشته شده توسط کوشا 91/3/17:: 11:40 صبح     |     () نظر

پارساپرس: در پی اهانت به ساحت مقدس امام هادی علیه السلام علیرضا قزوه شاعر نام آشنای کشور با سرودن شعری که در وبلاگ عشق علیه السلام منتشر کرده اینچنین می گوید:

 

 

مشرق، به بچه خفاشی که به ساحت امامان مظلوم شیعه اهانت کرد و به بچه های سرراهی "بالاترین" که کارگردانان این بازی اند.
 
در پی اهانت به ساحت مقدس امام هادی علیه السلام علیرضا قزوه شاعر نام آشنای کشور با سرودن شعری که در وبلاگ عشق علیه السلام منتشر کرده اینچنین می گوید:   

بسم رب النور

بسم رب العشق

بسم رب الهادی المهدی

آن که شعر و هرچه موسیقی ست

نذر درگاهش

آن که پاکان هنر در پای او سجاده افکندند

بسم رب العشق

آن که حافظ ها و سعدی ها

عشق او و آل او را بر زبان دارند

بسم رب الهادی المهدی

صاحب عصری که عالم وامدار اوست

گرچه دجالان بدآهنگ

گرچه شیطان های بد ترکیب

داردار و واق واق خویش را آواز می گویند

این نه موسیقی ست

این نه شعر و نه ترانه

این همه فحش است

این فضیحت نامه ی صهیون و آمریکاست

بچه های نطفه هایی از لجن روییده در مرداب

کارگردان

استخوانی پرت خواهد کرد

پیش دم جنبانی چلپاسه ای بدبو

آن دَل هرجایی یابو

 

مزد وق وق کردن سگهای بی اصل و نسب این است

مزد سگدوخوانی این از شغالان بدصداتر

مزد این چندین دهان بی چاک

استخوانی

مزد این مزدورهای مست عیاشش

فکر چندین جایزه از دست خام چند خاخام اند

جایزه در راستای  فکرهایی از جنابت تا جنایت پُر

جایزه در راستای گنده گویی ها و چیزی از همین هایی که می دانید و می دانند

پولهای هرزه سهم حنجر بدبوی فحاشش

 

مرتدند اینان نه یک تن شان

مرتد اول همین بالاترین با بچه های تخس بی مادر

با همان اصحاب یک پاشان به اسرائیل

با همان  مسئول کلاشش

مرتد دوم

کارگردان چنین آهنگ بد آهنگ

مرتد سوم همین خفاش عیاشش ...

مانده آن سو مادری چشم انتظار راه

مادری شرمنده ی  شاهین...

نه ،  خفاشش!


کلمات کلیدی:


نوشته شده توسط کوشا 91/3/5:: 1:11 عصر     |     () نظر
حمله مجددمطهری به سپاه‌پاسداران/ احمدی‌نژاد به فکرتاسیس کاباره باشد!

 

 ادبیات پرخاشگرانه و غیرقابل قبول علی مطهری در نطق‌ها و سخنرانی‌های خود در مجلس تمامی ندارد چنانکه پس از توهین به برخی نمایندگان همچون کوچک‌زاده از تریبون اصلی مجلس هشتم، مطهری این بار پا را فراتر گذاشته و با حمله مجدد به سپاه پاسداران و ضمن بازگو کردن اتهامات جبهه مشارکت و مهدی کروبی نسبت به این نهاد مقدس، از آزادی تحریک جنسی توسط رئیس جمهور و لزوم تلاش وی برای تاسیس کاباره و کلوپ سخن گفت!

به گزارش رجانیوز، علی مطهری که به دلیل حمله مستمر به جریان انقلابی در ایام فتنه، با رویگردانی گسترده بدنه این جریان و افت شدید رای در انتخابات اخیر مواجه شده و با همت صدای امریکا و تدارک جنبش تک رای از سوی این شبکه موفق شد در مرحله دوم انتخابات به مجلس راه پیدا کند، در نطق پیش از دستور خود باز هم به جریان انقلابی حمله کرده و ضمن حمله مجدد به سپاه پاسداران این نهاد را به دخالت در انتخابات اخیر مجلس متهم کرد. در عین حال مطهری که پیش از این به ناحق مدعی شده بود مجلس به شعبه‌ای از بیت رهبری مبدل شده است، در سخنانی جالب توجه گفت: مجلس را سپر ولی فقیه کند نه ولی فقیه را سپر مجلس!

نطق سیاسی ـ جنسی این نماینده که  پس از یک دوره نسبتا طولانی سکوت رسانه‌ای وی و در شرایطی انجام شد که نه تنها علی لاریجانی که حتی محمدرضا باهنر نیز حاضر به اداره جلسه در زمان سخنرانی وی نشدند تا مطهری بدون حضور این دو چهره سخنان خود را مطرح کند. مطهری پیش از این و به دلیل نگرانی از عدم انتخاب مجدد در مرحله دوم انتخابات مجلس نهم، برای مدت‌ها سکوت رسانه‌ای اختیار کرده و حتی برای به دست آوردن دل جریان انقلابی با سفر به قم تلاش کرد از مراجع تقلید برای خود تاییدیه بگیرد.

علی مطهری که سابقه بکار بردن ادبیات نامتناسب با نهاد قانونگزار جمهوری اسلامی را در کارنامه خود دارد،  با ادعای این که رئیس جمهور تحریک جنسی را در جامعه آزاد کرده است ، مدعی شد: وضعیت پوشش فعلی موجب ایجاد عقده های روانی در جامعه شده ولذا احمدی نژاد باید به فکر تاسیس کاباره و کلوپ های شبانه باشد!
 
به گزارش فارس، علی مطهری پیش از ظهر یکشنبه طی نطقی با ادعای به اینکه در اثر تشویق و ترغیب‌های پیدا و پنهان آقای رئیس جمهور بدحجابی و بی‌حجابی اکنون به وضع اسفبار رسیده است، گفت: آقایان مشایی و احمدی‌نژاد دقیقا پاسخگو باشند که در مسئله پوشش آیا روش اسلام را قبول دارند که می‌گوید هرگونه تحریک جنسی در سطح جامعه ممنوع است و اقتضائات جنسی مربوط کادر خانواده است یا روش غربی را که می‌گوید هرگونه تحریک جنسی در سطح جامعه آزاد است و برای آنکه عقده‌های روانی پدید نیاید، اماکن ویژه ارضای غریزه جنسی هم برقرار است.

مطهری ادامه داد: ما نمی‌توانیم روش بینابینی را عمل کنیم که نه اسلام است و نه غرب و به تعبیر دیگر هم اسلام است و هم غرب، آقایان مشایی و احمدی‌نژاد که زیرکانه وضعیت پوشش اسلامی در جامعه را به اینجا رسانده‌اند که پوشش استاندارد شلوار و مانتوی آزاد تا زانو را تبدیل به وضعیت فعلی کرده‌اند، در واقع تحریک جنسی را آزاد کرده‌اند.

نماینده تهران با بیان اینکه این عمل موجب پدید آمدن عقده‌های روانی در بین جوانان شده‌ است، اضافه کرد: احمدی‌نژاد و مشایی به فکر بخش دوم کار خود یعنی ارضای جوانان از طریق تأسیس کاباره‌ها و کلوپ‌های شبانه نیز باشند، شاید آن زمان روحانیت و مردم متدین و حزب‌الهی که در دوره اصلاحات با یک صدم وضعیت کنونی کفن‌پوش به خیابان‌ها ‌ریختند، احساس مسئولیت کرده و اقدامی انجام دهند.

نماینده تهران همچنین اشاره به حضور حداکثری در انتخابات افزود: حضور مردم در نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلام نشان از رشد اجتماعی و سیاسی مردم به برکت تمرین مردم‌سالاری در طول 33 سال گذشته را دارد و این بدان معناست که دیگر نمی‌توان در پشت درهای بسته برای مردم تصمیم گرفت و فشار افکار عمومی اجازه این گستاخی را به دوستان نادان انقلاب نمی‌دهد.

وی مدعی دخالت سپاه پاسداران در بسیاری از حوزه‌های انتخابیه شد و آن را ‌از ‌نقاط ضعف انتخابات مجلس نهم دانست و ادعا کرد: دخالت سپاه پاسداران در بسیاری از حوزه‌های انتخابیه به منظور حمایت جدی از کاندیداهای مورد نظر این واقعیت را تأیید می‌کند. این در حالی است که مطهری پیش از این و در جریان رای اعتماد به رستم قاسمی برای وزارت نفت نیز در مخالفت با تصدی وزارت نفت توسط قاسمی، علت این مخالفت را عضویت وی در سپاه پاسداران عنوان کرده و هم صدا با جریان فتنه، سپاه را به تلاش برای تسلط بر کشور متهم کرده بود.

وی در ادامه به تبیین تز سیاسی این روزهای حامیان ریاست لاریجانی در مجلس پرداخت و با ادعای اینکه در مجلس نهم فراکسیون اصلاح‌طلبان  نخواهیم داشت، اضافه کرد: در مجلس نهم فقط فراکسیون اصولگرایان خواهیم داشت که در زیرمجموعه آن را جمعیت ایثارگران که بیشترین نقش را در ایجاد تفرقه بین اصولگرایان داشتند، جبهه پایداری که به نسبت جبهه اول صداقت بیشتری داشتند و فراکسیون اصولگرایان مستقل که دم از وحدت میان اصولگرایان می‌زنند، تشکیل می‌دهند.

نماینده تهران با بیان اینکه وحدت همواره باید حاکی از واقعیت خارجی باشد، اظهار داشت: وحدت مصنوعی و فرمایشی پایدار نیست و آنچه که واقعیت را تشکیل می‌دهد، این است که درون اصولگرایان سه بینش متمایز سیاسی و اجتماعی وجود دارد که طبعا در رفتار آنها مؤثر است.

مطهری در ادامه نیز مواضع خود در دوران فتنه را ناشی از اصولگرایی دانسته و افزود: در واقع اصولگرایان یک جبهه را تشکیل می‌دهند و نمی‌توانند آن را به یک حزب تنزل دهند، چگونه می‌توان گروهی را که اصولگرایی را تا مرز تملق و چاپلوسی پایین آورده‌اند و هرگونه انتقاد از حکومت و دفاع از حقوق مردم را ضدیت با نظام تلقی می‌کنند با گروهی که حق دفاع از حقوق زندانیان سیاسی را وظیفه خود و ناشی از اصولگرایی می‌دانند، یکی دانست.

وی با اشاره به مسئله انتخاب ریاست مجلس نهم تصریح کرد: امروزه تکاپوی زیادی برای این مسئله در جریان است ولی اولا به طور کلی عوامل خارج از مجلس نباید در این موضوع دخالت داشته باشد ثانیا به منتخبان مجلس نهم پیشنهاد دارم به کسی رأی بدهند که اقتدار مجلس را مظهر اراده مردم بداند و در فلسفه اصلی وجود مجلس که همانا جلوگیری از سرکشی دولت‌هاست، اعتقاد داشته باشد. وی در شرایطی که پیش از این به ناحق مدعی شده بود مجلس به شعبه‌ای از بیت رهبری مبدل شده است، در سخنانی جالب توجه گفت: مجلس را سپر ولی فقیه کند نه ولی فقیه را سپر مجلس!

نماینده تهران با اشاره به مسئله بحرین خاطرنشان کرد: به عربستان هشدار می‌دهیم که اشتباه صدام را تکرار نکند، درباره آینده حکومت بحرین مردم این کشور باید تصمیم بگیرند نه هیچ عامل خارجی دیگر.

مطهری در پایان با اشاره به موضوع نام خلیج فارس گفت: دفاع از خلیج فارس ناشی از وجود اسناد تاریخی است نه تعصبات نژادی که عرب‌ها در این ارتباط ید طولانی نیز دارند،  و آنچه که ما به آن معتقدیم صرفا اسناد مسلم و موثق تاریخی ثبت شده است که باید ملاک واقع شود.

رسایی: آقای مطهری اگر در لیست بودید باز هم به سپاه حمله می کردید؟

 در واکنش به سخنان مطهری، حمید رسایی نماینده مردم تهران، در تذکری به هیات رئیسه مجلس نسبت به سکوت هیات رئیسه در قبال سخنان خارج از عرف مطهری و حمله وی به سپاه پاسداران، انتقاد کرد.

وی گفت: تذکر من دفاع از یکی از نهادهای موثر و قانونی نظام جمهوری اسلامی است که حق زیادی بر گردن همه دارد و امام (ره) درباره این نهاد فرمودند که اگر سپاه نبود کشور هم نبود.

رسایی ادامه داد: چه در دوره جنگ سخت و چه در دوره جنگ نرم شاهد بودیم که سپاه پاسداران یکی از مهمترین وظایفش را دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی دانسته است. متاسفانه برخی دوستان از جمله آقای مطهری در نطقش مجددا اتهامی را متوجه این نهاد کردند. قبل از این هم در مسئله وزیر نفت فعلی مجددا ایشان چنین اتهامی را متوجه سپاه کردند که سپاه قصد به دست گرفتن تمام قدرت های این کشور را دارد.

عضو جبهه پایداری خاطر نشان کرد: البته رئیس مجلس در آن روز جواب خیلی محکمی به این موضوع دادند. جا داشت امروز حضرتعالی (خطاب به صدر که ریاست جلسه را بر عهده داشت) تذکری به ناطق می دادید. این تریبون جایگاهی نیست که هر کس هر چیزی که دلش بخواست بگوید و این تریبون بشود یک وسیله برای رسانه های بیگانه که نهادهای مقدس را متهم کنند.

وی گفت: اینکه سپاه پاسداران در انتخابات دخالت کرده، اتهامی بود که یک بار دیگر در نطق دیگری در مرحله اول انتخابات مطرح شد و این بار دوم بود و این درست نیست. در تمام دوران اینچنین اتهاماتی را متوجه سپاه پاسداران، شورای نگهبان و موارد مختلف از سوی رسانه های مختلف داشته ایم اما نباید این اتهامات از پشت این تریبون که حاصل خون شهداست متوجه نهادهای مقدس شود. اگر هم در گوشه و کناری کسی اقدامی کرده این مربوط به کل سپاه پاسداران نمی شود.

رسایی ادامه داد: در دوره مجلس هشتم هم این شائبه درباره لیست اصولگرایان در تهران وجود داشت که لیست جبهه متحد اصولگرایان مورد حمایت سپاه بوده است. از آقای مطهری می پرسم که چرا آن روز آقای مطهری به این حرف ها اعتراض نکرد. آیا چون ایشان در لیستی نبوده باید حرفی که رسانه های بیگانه می زنند در این تریبون بزنند . تازه کسانی پشت برخی از این لیست ها بودند که سعی می کردند آن لیست ها را به اسم سپاه معرفی کنند که اولا ولخرجی های زیادی از بیت المال در انتخابات تهران داشتند و هیچ کدام از کاندیداهای منتخبشان وارد مجلس نشد و امروز سایتهایشان ساپورت کننده اصلی برخی از افرادی هستند که امروز سپاه را متهم می کنند.

صدر نایب رئیس مجلس که ریاست جلسه را بعد از باهنر عهده دار بود خطاب به رسایی گفت: نطق میان دستور نمایندگان جای تذکر ندارد اما از اینکه شما از سپاه دفاع کردید متشکرم.


کلمات کلیدی:


نوشته شده توسط کوشا 91/3/5:: 12:40 عصر     |     () نظر
فرمانده‌دفاع‌مقدس: مطهری بااین شجاعت 5روز هم به جبهه می‌آمد!

 

حمله دوباره علی مطهری به سپاه پاسدارن و به کار بردن چندباره ادبیاتی موهنی و نامتناسب با مجلس شورای اسلامی، اعتراضات زیادی را به دنبال داشته است تا حدی که بسیاری از نمایندگان مجلس با این استدلال که حضور فردی با این سطح از ادبیات گفتاری در مجلس نهم ضرباتی جدی بر وجهه مجلس وارد خواهد کرد پیشنهاد رد اعتبارنامه مطهری را داده‌اند. اما در جدیدترین واکنش به اهانت صورت گرفته از جانب مطهری، محمد کوثری فرمانده سابق لشکر 27 محمدرسول الله و از فرماندهان جبهه و جنگ از سپاه پاسداران خواست تا با شکایت از علی مطهری، از وی بخواهد مستندات خود درباره ادعای دخالت سپاه در انتخابات مجلس نهم را ارائه کند.

به گزارش رجانیوز، اسماعیل کوثری در گفتگو با فارس گفت: به نظر من سپاه باید از علی مطهری به دلیل صحبت‌های علی مطهری در مورد دخالت سپاه در انتخابات مجلس نهم شکایت کرده و خواستار ارائه اسناد و مدارک در این باره شود که در صورت عدم ارائه این اسناد، او مجرم است.
 
کاندیدای جبهه پایداری با بیان اینکه مطهری یک روز هم سابقه حضور در جبهه‌های جنگ را ندارد اظهار داشت: اگر علی مطهری فکر می‌کند که انسان شجاعی است حد‌اقل 5 روز در جبهه‌های جنگ تحمیلی حاضر می‌شد که بتوان گفت این شخص هم برای کشور فداکاری کرده است.
 
 عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهار داشت: پیش از شمارش آراء مرحله دوم انتخابات مطهری عنوان کرد که اگر من در انتخابات پیروز نشوم به معنای این است که در آراء دست برده شده و اظهار نظر در مورد نتایج انتخابات پیش از اتمام شمارش آراء مسأله دیگری است که مطهری باید به آن پاسخ دهد.
 
کوثری با بیان اینکه علی مطهری نان شهرت پدرش را می‌خورد تصریح کرد: مطهری با سوء‌استفاده از نام پدر خود پیش از مرحله دوم انتخابات نزد مراجع رفته و نظر مثبت مراجع تقلید را جلب کرد و این مسأله باعث شد تا مردم به وی رأی دهند.
 
در همین حال علی مطهری با عقب نشینی از اظهارات جنجالی و موهن خود، گفته است: حرف من این بود که سپاه از برخی کاندیداهای مورد نظر خودش حمایت کرد و تمام قد وارد شد. حرف من این نبود که سپاه نتیجه صندوقها را تغییر داده است."
 
به نظر می‌رسد مدعی العموم که غالبا در موارد توهین به سران نظام بر اساس فرمایش رهبر انقلاب سریعا وارد عمل می‌شود لازم است در این موضوع نیز قاطعانه وارد عمل شده و به این ترتیب باب اینگونه توهین‌ها را از هر صاحب تریبونی بگیرد.

کلمات کلیدی:


نوشته شده توسط کوشا 91/3/5:: 12:38 عصر     |     () نظر
   1   2      >