سفارش تبلیغ
صبا ویژن
کسی که تکبّر می ورزد، چیزی فرا نمی گیرد . [امام علی علیه السلام]
yazd blog
دربارهyazd blog

وضعیت من در یاهـو
کوشا
ما بر سر پیمان خود استواریم . . .
آهنگ وبلاگ
مقاومت دلال‌ها در مقابل سر و سامان یافتن بازار ارز/
قمارخانه افشار تعطیل شد؛ اراذل اجاره‎ای اطراف بازار را ناامن کردند

 

از صبح امروز، تلاش‌هایی برای به آَشوب کشیدن برخی خیابان‌های تهران آغاز شده است که برخی کارشناسان امنیتی، آنرا حاصل یک طراحی بلند مدت در ماه‌های گذشته ارزیابی کرده‌اند.
 
به گزارش رجانیوز، در شرایطی که روز گذشته با انتشار خبر دستور برخورد با اخلالگران بازار ارز، این بازار برای ساعاتی روند نزولی قابل ملاحظه‌ای را تجربه کرد، به نظر می‌رسد ورود عملی به عرصه برخورد با سرشاخه‌ها که بنا بر برخی اخبار با تعطیل کردن قمارخانه افشار به عنوان یکی از مهمترین مراکز موثر در بازار ارز در اطراف سفارت انگلیس همراه بوده است، این سرشاخه‌ها را به سمت به آَشوب کشیدن فضای بازار سوق داده است تا با َآشفته کردن فضا، از سامان گرفتن بازار ارز جلوگیری کنند.
این در حالی است که از نیمه شب گذشته، پیامک‌هایی مبنی بر  تعطیل کردن بازار تهران به صورت گسترده برای بازاریان و کسبه تهرانی ارسال شده بود، برخی خبرهای نیز از ارعاب و تهدید کسبه در بازار بزرگ تهران و برخی خیابان‌های اطراف برای تعطیل کردن مغازه‌های حکایت داشت. برخی از کسبه نیز از ترس آسیب دیدن اموال خود توسط اوباش، مغازه‌ها را به صورت نیمه تعطیل درآوردند.
 
در همین زمینه، یک شاهد عینی به خبرنگار رجانیوز در بازار تهران گفت: « بازار از صبح باز بود و ما هم به صورت عادی مشغول فعالیت خود بودیم. نزدیک ظهر و با تعطیلی هماهنگ چند مغازه، برخی از افراد با تهدید دیگر کسبه را نیز وادار کردند که مغازه‌های خود را تعطیل کنند.»
 
این در حالی است که برخی اراذل و اوباش اجاره‌ای نیز در خیابان‌های نزدیک به بازار تهران از جمله میدان حسن‌آباد و خیابان لاله‌زار با آتش زدن چند سطل زباله، تلاش کردند شرایط را بحرانی نشان دهند که با ورود ناجا، برخی از این اراذل دستگیر شدند.
 
به نظر می‌رسد شیوه قدیمی استفاده از اراذل و اوباش اجاره‌ای برای آشفته نشان دادن اوضاع، و از سوی دیگر تهدید و ارعاب کسبه برای بستن مغازه‌ها، برای توقف روند برخورد با سرشبکه‌های اصلی دلالی در بازار ارز و باقی ماندن فضای آَشفته در این بازار صورت گرفته است، نکته‌ای که با مرور سخنان خیر لیبرمن وزیر خارجه اسرائیل برای بیش از پیش منشا خارجی آن روشن می شود چنانکه او هفته گذشته در مصاحبه با هاآرتص گفته بود: « تحریم های جامعه بین المللی علیه ایران به منظور صرفنظر مقامات این کشور از ادامه فعالیت های هسته ای و همچنین تحریک مردم به شورش و قیام علیه رژیم تهران است مانند آنچه در مصر شاهد آن بودیم.»
سخنگوی کاخ سفید نیز روز گذشته، درباره افزایش قیمت ارز در ایران اظهارات مشابهی را بیان کرده بود

کلمات کلیدی:


نوشته شده توسط کوشا 91/7/12:: 8:20 عصر     |     () نظر
تصویر تکان دهنده از کشتن سربازان سوری

 

 


کلمات کلیدی:


نوشته شده توسط کوشا 91/7/12:: 8:13 عصر     |     () نظر

اردیبهشت 89 بود که رفتم دفتر آن سردار دوست داشتنی تا خاطراتش از فتح خرمشهر را بپرسم و بگوید و بنویسم برای ویژه نامه ای که قرار بود به همین مناسبت در روزنامه ی جوان چاپ کنیم. سردار آنقدری صمیمی بود که با اصرار از من دربیاورد(!) که هنوز ناهار نخورده ام و همان اول مصاحبه دستور بدهد برای من غذا آورده شود و حتی ریکوردرم را بردارد و تهدیدم کند که اگر نخورید، دستگاه را خاموش می کنم و فکر معذب بودن این خبرنگاری را که "دخترم" خطابش می کرد، نکند!

گرچه اصرار سردار معذبم می کرد، اما آن همه صمیمیت بی ریا به من این جسارت را داد که با پایان مصاحبه ام، از اولین بازداشت فائزه هاشمی بپرسم؛ همان وقتی که رفته بود ساندویچ بخورد در خیابان آزادی! سؤالم را در حالی پرسیدم که رئیس دفتر سردار هم از آغاز مصاحبه در اتاق نشسته بود و منم خوب می دانستم علت بودنش را...

سردار درخواست خاموش کردن ریکوردر را کرد و بعد، از شبی گفت که فائزه را نیروهای تحت امر سردار گرفته بودند در حالی که از کیفش تراول 50 تومانی میان بیشماران! سبز در خیابان آزادی توزیع می کرد تا انگیزه ی بیشتری داشته باشند برای آتش زدن سطل های زباله و اتوبوس ها و خلاصه اغتشاشات نرم مخملی! همان شبی که رفته بود ساندویچ بخورد!

سردار گفت که بدوبیراه های فائزه هاشمی به بسیجی ها و شاخ و شانه کشیدن هایش و ادعای "می دانید من کی هستم" هایش زیاد می شود و جوان ها ناگریز به سردار زنگ می زنند که خودتان بیایید و ...

سردار خودش می رود و وارد اتاق که می شود، فائزه باز شلوغ می کند که می دانید چه کسی را گرفته اید؟! می دهم همه ی ستاره های روی دوشت را بکنند و ...سردار اما متین و آرام او را دعوت به آرامش می کند و می گوید که همچون سایر بازداشتی ها باید تعهدنامه کتبی بدهد و بعد آزاد است. گفتن ندارد که راضی به امضا نمی شود و نمی شود و نمی شود و ... می شود! تعهدنامه ی کتبی می دهد و مغبون می آید بیرون...

حالا فائزه ی هاشمی را برای اجرای حکم 6 ماه حبسش برده اند بند امنیتی زنان زندان اوین؛ ستاره های سردار اما هنوز روی دوشش هست و چرا از حال می گویم؛ حالی که خیلی هم اعتمادبرانگیز نیست که بتوانند فائزه را 6 ماه در شرایط زندان نگه دارند؛ از گذشته ای بگویم که 9 دی را گذراندیم و شهر فریاد "مرگ بر فائزه" می زد و ستاره های سردار همچنان روی دوشش بود... تصویر مرگ بر فائزه ای که روی جدول خیابان کنار پارک دانشجو نوشته شد بود و فریادهای مردمی که حتی خیالشان عذاب فائزه است، پررنگ تر از میله های زندان اوین است؛ خیلی پررنگ تر...

اصلش فائزه و امثال او هیچ گاه نخواهند فهمید که سرداری به ستاره های روی دوش نیست؛ به اخلاصی ست که چشمت را روی خاک های گرم جنوب جا می گذارد تا پنجره ی آسمان را در مقابل دلت بگشاید...


کلمات کلیدی:


نوشته شده توسط کوشا 91/7/12:: 1:43 عصر     |     () نظر
طنز/ ریاست هاشمی بر کمیته مبارزه با آقازادگی!

 

طنز، محمدرضا شهبازی- دکتر احمدی نژاد رئیس جمهور با صدور حکمی، عبدالله جاسبی را به عنوان عضو شورای اسلامی شدن دانشگاه ها منصوب کرد. البته ما که حرفی نداریم اما تعدادی از بچه ها که گذرشان به دانشگاه آزاد واحد رودهن افتاده است  بدجور از این حکم ذوق مرگ شده اند. یکی از این بچه ها هم از فرط ذوق زدگی به مرز هذیان گویی رسیده است و می گوید: ما این چند ساله دقیقا با چه چیز دانشگاه آزاد مشکل داشتیم؟!

از این حرفها بگذریم ولی با این اوضاع و احوال بعید نیست چنین حکم هایی هم از این ور و آنور صادر شود:

 جناب هاشمی رفسنجانی به ریاست کمیته مبارزه با آقازادگی منصوب شد.

محمودرضا خاوری به عضویت ستاد بانکداری اسلامی در آمد؛ او همچنین با حفظ سمت مسئول وصول معوقات بانکی هم شد! گفتنی است وی پیشنهاد مسئولیت دفتر حافظ منافع ایران در کانادا را به علت آنچه شلوغی سر نامید نپذیرفت!

مهدی کروبی به ریاست گروه فلسفه علم دانشگاه شریف منصوب شد.

زهرا رهنورد بازرس ویژه کانون سردفتران ازدواج و طلاق استانهای غرب کشور شد!

مهدی هاشمی دبیر کمیته مبارزه با پولشویی شد و با حفظ سمت مسئول ساماندهی سفرهای خارجی مسئولین!

فائزه هاشمی ریاست ستاد زنان و بیداری اسلامی را بعهده گرفت!

عفت مرعشی به ریاست روابط عمومی ستاد جنگهای نامنظم منصوب شد.

احمد توکلی دبیر هشتمین کنفرانس بین المللی گفتگوی تمدن ها با شعار «گفتگوی پایدار، اعصاب آرام» شد!

علی مطهری
ریاست فرهنگستان زبان و ادب فارسی را از دکتر غلامعلی حداد عادل قاپید!

محمدرضا باهنر طی مراسمی در «لابی» هتل لاله بعنوان سرپرست کانون بازنشستگان سیاسی معرفی شد.

حمید رسایی مدیر مسئول هفته نامه «صبح و نشاط» شد!دکتر احمدی نژاد طی نامه ای به ستاد انتخابات کشور دستور داد برای صرفه جویی در وقت و کاغذ وزارت کشور، دکتر محسن رضایی را به صورت پیش فرض بعنوان نامزد ثابت همه ادوار انتخبابات ریاست جمهوری ثبت نام کند!

دکتر قالیباف به ریاست کمیته مشورتی «تجمل زدایی و ویترین ستیزی» صدا و سیما  و عضو مشورتی ستاد تبیین کار آمدی دین در اداره جامعه درآمد.

رویانیان به عنوان دبیر کمیته پیگیری اجرای اصل «از کجا آورده ای؟» منصوب شد.


کلمات کلیدی:


نوشته شده توسط کوشا 91/7/12:: 1:40 عصر     |     () نظر